Pamiętacie projekt kawalerki w ciepłych szarościach i czerni? W pierwszej części pokazałam Wam salon z aneksem kuchennym i sypialnianym (tutaj). A dziś opowiem o łazience!
Parametry pomieszczenia i założenia projektowe
łazienka o powierzchni 4,3 m2
Założenia projektowe:
wymagane wyposażenie: prysznic z drzwiami wahadłowymi, umywalka nablatowa, bateria umywalkowa nablatowa, wc podwieszane, bateria prysznicowa natynkowa z termostatem i deszczownicą, pralka w zabudowie, szafa
kolorystyka: neutralna, elegancka – beże, biel, czerń
styl: elegancki, minimalistyczny, skandynawski, loftowy
Projekt
Projekt łazienki miał nawiązywać do pozostałej części mieszkania i tworzyć z nią spójną całość.
Rzut wyjściowy oraz ostateczna koncepcja projektowa:

Wyjściowy stan łazienki:
Materiały i kolorystyka
Kolorystyka i materiały wykończeniowe, które zastosowałam w łazience łączą się wizualnie w całość z materiałami użytymi w pozostałej części mieszkania. Najważniejszymi płytkami, od których zaczęłyam cały projekt były czarne, matowe romby Equipe Rhombus Black. Zostały położone na ścianie za okrągłym lustrem w dębowej oprawie, pięknie kontrastując z beżem i bielą oraz drewnem Halifax.

Pozostała część łazienki to użyty również w kuchni i przedpokoju gres Tubądzin Aulla Grey. Te delikatne, kremowe płytki świetnie rozjaśniają czerń rombów i blatu pod umywalką, dodając pomieszczeniu elegancji i spokoju. W łazience użyłam również wzoru drewna Halifax (tego samego co w kuchni i przedpokoju). Z płyty Dąb Halifax wykonane są półeczki obok umywalki i front szuflady pod blatem. Dodatkowo, we wnęce za grzejnikiem zobaczycie Halifax w formie płytek Evo Ceramika, który jest prawie identyczny z płytą meblową. Całość uzupełniają chromowane i czarne dodatki – inwestorka obawiała się użyć czarnej armatury z uwagi na ewentualny osadzający się kamień i zacieki, stąd wybór chromowanych baterii. Czerń zastosowałam za to na mniej brudzących się elementach – oprawie drzwi prysznicowych, przycisku do geberitu, wieszaku na ręcznik czy oprawach oświetleniowych.
Aranżacja przestrzeni

Łazienka w stanie deweloperskim miała już wykonane wyjścia hydrauliczne pod umywalkę, wc, wannę i pralkę oraz zamontowany grzejnik drabinkowy. Ponieważ zmienił się układ funkcjonalny, hydraulik przeniósł przyłącza w nowe miejsca.
Umywalkę zaplanowałam na przeciwległej ścianie – w oryginale znajdować się miała w świetle drzwi. Takie usytuowanie było niewygodne przy wchodzeniu do pomieszczenia, ponadto uniemożliwiało montaż jakiegokolwiek blatu czy szuflad. Po zmianie mogłyśmy zaplanować umywalkę nablatową, na której zależało Inwestorce oraz wygodny blat z pojemną szufladą.

Przed zmianami grzejnik zamontowany był nad pralką, przez co nie pozwalał na wykonanie wysokiej zabudowy w tym miejscu. Został więc przeniesiony obok miski wc, dzięki czemu powstała przestrzeń na wysoką szafę z wbudowaną pralką i częściowo otwartymi półkami.

Miska wc to rozwiązanie kompaktowe (o zmniejszonej długości) podobnie jak stelaż pod zabudowę o niestandardowej, mniejszej głębokości (Geberit Duofix) – zostały tak dobrane, aby dojście do prysznica pozostało jak najszersze. Drzwi do prysznica to model wahadłowy, w tym wypadku ograniczony do otwierania do wewnątrz wnęki prysznicowej. Takie rozwiązanie pozwoliło na zamontowanie wygodnego wejścia (wnęka jest bardzo szeroka i pozwala na swobodne otwarcie drzwi do środka), eliminując ryzyko uderzenia szybą o miskę wc.

Mały podgląd postępu prac!


To już zdjęcia archiwalne, łazienka jak i całe mieszkanie zostały już wykończone i prezentują się fantastycznie :). Niebawem pokażę Wam sesję zdjęciową mieszkania!

Witaj, mam na imię Justyna. Jestem projektantką wnętrz, home stagerką i ogrodową pasjonatką.